دانلودپروژه و مقاله چشم انداز اینترنت اشیاء - ایران پروژه
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

چشم انداز اینترنت اشیاء

چشم انداز اینترنت اشیاء

اینترنت اشیاء مفهومی هست که حضور نافذ از تنوع اشیاء/آبجگت ها با اتصالات بیسیم و سیم دار و طرح های آدرس دهی منحصر بفرد و توانمند به محاوره با همدیگر، را مورد توجه قرار میدهد و این اشیا/آبجگت ها برای ایجاد کاربردها/سرویس های جدید و رسیدن به اهداف مشترك با همدیگر همکاری می کنند. چالش های توسعه برای ایجاد جهانی هوشمند و بزرگ هستند. جهانی که به شکل واقعی، دیجیتال و مجازی همه به سمت ایجاد محیط های هوشمند همگرا میشوند، که حوزه های هوشمندتر انرژی، حمل ونقل، شهرها و بسیاری از حوزه های دیگر را بوجود آورند.

هدف اینترنت اشیاء توانمندسازی اشیاء برای اتصال در هر زمانی، هر مکانی، با هر چیزی و هر شخصی که از هر مسیر/شبکه و هر سرویس (خدمتی) بصورت ایده آل استفاده میکند، است. اینترنت اشیاء تکامل جدیدی از اینترنت است؛ آبجگت ها خود را بیشتر مطرح میکنند، و آنها هوشمندی خود را با ایجاد یا توانمندسازی تصمیم گیری برای واقعیتی که ارتباط اطلاعاتی میتوانند با هم داشته را ، باشند و دسترسی به اطلاعاتی دارند که توسط اشیاء دیگر تجمیع شده اند، یا آنها مؤلفه های خدمات پیچیده هستند بیشتر معرفی میکنند.

اینترنت اشیاء شبکه ای از آبجگت های فیزیکی است که شامل تکنولوژی تعبیه شده برای برقراری ارتباط و حس کردن یا محاوره با حالات داخلی خودشان یا محیط خارجی و تلاقی پروتکل های کارای بیسیم، حسگرهای بهبود یافته، پروسسورهای ارزانتر، و گروهی از استارتاپ ها و شرکت های ایجاد شده و در حال توسعه ای برای مدیریت لازم و نرم افزار کاربردی است که نهایتاً همة این مفاهیم مسیر اصلی اینترنت اشیاء را بوجود می آورند.

تعداد دستگاههای (ابزارهای) متصل به اینترنت از تعداد انسان هایی که در این سیاره خاکی در سال ۲۰۱۱ هستند، پیشی گرفته است. و تا سال ۲۰۲۰، انتظار می رود دستگاه های متصل به اینترنت عددی ما بین ۲۶ بیلیون و ۵۰ بیلیون باشد. برای هر کامپیوتر یا تلفن رومیزی متصل به اینترنت ۵ تا ۱۰ عدد از انواع دستگاه ها(ابزارها)یی خواهد شد که با اتصالات اینترنتی بومی فروخته شده است.

مطابق با صنعت تحلیلی شرکت ICD ، مبنای لحاظ شده برای اینترنت اشیاء، تقریبا رقمی معادل با ۲۱۲ بیلیون دستگاه تا سال ۲۰۲۰ رشد خواهد کرد، این رقم شامل ۳۰ بیلیون ابزار (دستگاه) متصل بهم هست. این شرکت رشد مذکور در خصوص دستگاه های متصل به همدیگر را به شکل وسیعی توسط سیستم های هوشمند می بیند که داده را جمع آوری و لحاظ خواهد کرد.

این نوع از کاربردها شامل وسیله نقلیه الکتریکی و خانه هوشمند است، بطوریکه در وسایل و خدماتی که اخطارها، امنیت، صرفه جویی در انرژی، اتوماسیون، مخابرات، کامپیوترها و سرگرمی را تأمین میکنند، به اکوسیستم مجزایی با رابط کاربری مشترك یکپارچه شوند. اینترنت اشیاء دسترسی به اطلاعات، رسانه و خدمات را از طریق اتصالات پهن باند بیسیم و سیم دار فراهم میسازد.

در واقع با چشم انداز اشیاء فیزیکی و دستگاه های هوشمند بیشتر متصل به اینترنت اشیاء تأثیر و ارزشی را به زندگی روزانه ما می آورد که بیشتر رایج شده است. مردم بهتر تصمیم می گیرند مانند بهترین راه برای برای محل کار و یا رستوران مورد علاقه خود.خدمات جدیدی مانند نظارت بر سلامت از راه دور برای افراد مسن و پرداخت به منظور استفاده از خدمات می تواند پدیدار شود. برای دولت، همگرایی منابع داده که در شبکه به اشتراك گذاشته شده و برنامه ریزی در سراسر کشور و ترویج هماهنگی بهتر بین سازمان ها و تسهیل پاسخگویی سریعتر به موارد اضطراری و حوادث را بهبود می بخشد. برای شرکت ها ،بهبود مدیریت و ردیابی دارایی ها و محصولات، مدل های جدید کسبوکار و صرفه جویی در هزینه های به دست آمده از طریق بهینه سازی تجهیزات و منابع را به ارمغان می آورد.

اینترنت اشیاء از هم افزایی هایی که توسط همگرایی مصرف کننده، کسب وکار و مصرف کنندة اینترنت صنعتی، کسب وکار و اینترنت صنعتی تولید شده، استفاده می کند.

همگرایی اتصال باز، جهانی شبکه را در بین افراد، داده، و اشیاء ایجاد میکند. این همگرایی برای اتصال ابری اشیاء کمك به ایجاد خدماتی که بدون این ، هوشمند کاربردی است که آرایه وسیعی از داده، را حس کرده و انتقال می دهد سطح اتصال و هوش تحلیلی مشهود نیستند. استفاده از پلتفرم ها توسط تکنولوژی هایی مثل ابر، اشیاء و تلفن همراه به جلو حرکت میکند و این تکنولوژی ها به عنوان پیشرانی در جهت استفاده از پلتفرم ها بکار میروند. اینترنت اشیاء و خدمات منجر به ایجاد شبکه های ترکیبی و پیوسته از کل فرآیند ساخت میشود که کارخانه ها را عملاً از محیط عملیاتی به محیط هوشمند تبدیل سازد. تکنولوژی ابری زیرساختار جهانی را برای تولید خدمات جدید فعال می سازد، و به هر شخصی امکان ایجاد محتوی و کاربردها را برای کاربران جهانی فراهم میکند.

شبکه هایی از اشیاء، اشیاء را بصورت کلی و جهانی بهم متصل میکند و از هویت برخط آنها نیز نگهداری میکند. تلفن همراه این امکان را برای زیرساخت جهانی فراهم میسازد که در هر زمان، مکانی ارتباطات انجام شود. نتیجة آن دسترسپذیری سراسری شبکهای از اشیاء، کاربران، مصرف کنندگان، افرادی که کسب وکارهای موجود و سودمند را ایجاد میکنند، مشارکت در محتوی، تولید و خرید خدمات جدید دارند.

همچنین پلتفرم ها وابسته به قدرت اثرات و مفاهیم شبکه هستند با وجود آنکه آنها به اکثر اشیاء اجازه می دهند، آنها برای اشیاء دیگر و برای کاربرانی که استفاده از خدمات تولید شده را ایجاد می کنند، ارزشمندتر شوند. موفقیت استراتژی پلتفرم برای اینترنت اشیاء با جریان اتصالات، دانش/اطلاعات/داده تعیین می شود.

همانطور که اینترنت اشیاء در کارخانه های هوشمند ایجاد و راه اندازی میشود، هم حجم و سطح جزئیات بکارگیری داده شرکتی تولید شده افزایش پیدا خواهد کرد.

به همان نسبت که اینترنت اشیاء در کارخانه های هوشمند ایجاد و بکار گرفته میشود، حجم و سطح جزئیات داده تولیدی شرکت ها افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، مدل های کسب و کار فقط شرکتها را در بر نمی گیرد، بلکه به جای آن شبکه های پویای شرکت ها و زنجیره های ارزش جدید بطور کامل را در سطح بالایی شامل می شود. داده بصورت خودکار توسط ماشین های هوشمند تولید و انتقال داده خواهد شد و این داده ناچاراً از محدودیت های شرکت عبور خواهد کرد.

چالش هایی که اینترنت اشیاء با آن روبرو هست عبارتند از:

 •  رشد و افزایش تقاضا برای راه حلهایی با مصرف انرژی پایین
 • تکامل سریع سخت افزار
 • نیاز به امنیت شبکه
 • استانداردها و تعامل پذیری
 • استخراج ارزش
 • موضوعات سیاست گذاری و حریم خصوصی
 • تولید و ذخیره سازی داده
 • چالش های انرژی
 • سرقت داده
 • چالش های ارتباطی

 

اگر در این خصوص نیاز به مقاله دارید لطفا با ما تماس بگیرید

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
بازدید : 510 بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.