دانلودپروژه و مقاله هک و تست نفوذ پذيری - ایران پروژه
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

تعاریف و معانی مختلفی برای هکرها وجود دارد ، اگر این سوا را از افراد گوناگونی بپرسید جواب های مختلف و جدیدی هر لحظه خواهید گرفت. که به نظر این این امری طبیعی است زیرا هر کس طرز تفکر متفاوت و منحصر به فرد خود را دارد.

اوایل سال ۱۹۹۰، کلمه هکر برای وصف یک برنامه نویس بزرگ مورد استفاده قرار گرفت، کسی که قادر به ساخت منطق پیچیده بود. متاسفانه، به مرور زمان این کلمه معنی منفی بدست آورد و رسانه ها با اشاره به اینکه هکر کسی است که راه های جدید برای نفوذ به یک سیستم را کشف می کند و قادر به هک کردن بانک ،سرقت اطالعات کارت اعتباری و …. است، تصویر جدید از هکر در ذهن ها ساختند. اینها تصویری از هکر است که توسط رسانه ها ایجاد شده و این نیز خالف واقع می باشد زیرا هرچیزی جنبه مثبت و منفی دارد. چه چیزی باعث شده که رسانه ها تنها جنبه منفی آن را در نظرها برجسته سازی کنند. به هر حا ، اگر شما نگاه رسانه ها در مورد یک هکر در سا ۱۹۹۰ دارید ، می توانید چند ویژگی مشترک را پیدا کنید. مانند خالقیت، توانایی حل مشکالت پیچیده و روش های جدید سازش اهداف. بنابراین،این اصطالح به ۳ دسته تقسیم بندی می شود:

۱٫ هکر کلاه سفید

این نوع هکرها به عنوان یک پژوهشگر امنیتی فعالیت می کنند. چنین هکرهایی توسط یک سازمان بکار گرفته می شوند و مجاز هستند که به یک سازمان حمله کنند تا راه های آسیب پذیری که هکرها می توانند انجام دهند را شناسایی کنند.

۲٫ هکر کلاه سیاه

به عنوان یک کرکر Cracker شناخته شده اند.این نوع هکر ها که به پسر بد معروفند، دانش و اطلاعات خود را برای مقاصد منفی استفاده می کنند. آنها اغلب توسط رسانه ها به عنوان هکر شناخته و اشاره میشوند.

۳٫ هکر کلاه خاکستری

این نوع از هکر ها واسط میان هکرهای کلاه سفید و هکرهای کاله سیاه هستند. برای مثال ،یک هکر کلاه خاکستری میتواند به عنوان یک متخصص امنیت حرفه ای در سازمان کار کند و همه چیز در اختیار او قرار بگیرد. به هر حا ،او هکر کلاه خاکستری ممکن است مطالعات را ذخیره نماید تا بعدا به آنها دسترسی پیدا کند. و همچنین ممکن است مطالعات محرمانه را به رقبای سازمان بفروشد.

 

این نوع از هکر ها واسط میان هکرهای کلاه سفید و هکرهای کلاه سیاه هستند.برای مثال ،یک هکر کلاه خاکستری میتواند به عنوان یک متخصص امنیت حرفه ای در سازمان کار کند و همه چیز در اختیار او قرار بگیرد. به هر حال ،او هکر کلاه خاکستری ممکن است مطالعات را ذخیره نماید تا بعدا به آنها دسترسی پیدا کند. و همچنین ممکن است مطالعات محرمانه را به رقبای سازمان بفروشد.

Script Kiddie :که به Skid هم معروف هستند. این نوع از هکرها فاقد دانش در مورد چگونگی بهره برداری آثار هستند و متکی بر سو استفاده از آثار دیگران هستند. شاید قادر به مصالحه یک هدف باشد اما قطعا نمی تواند باعث اشکال زدایی و تغییر در کد ایجاد شده شود.

Elite Hacket: دارای دانش عمیق در مورد نحوه بهره برداری آثار است. او قادر به ایجاد سواستفاده است اما همچنین کدهایی که دیگری نوشته تغییر می دهد. او فردی با مهارت های نخبگان از هک است.

Hacktivist: به عنوان گروهی از هکرها تعریف شده اند که برای هدفی خاص به سیستم کامپیوتر حمله کرده اند. این هدف ممکن است منافع سیاسی، آزادی بیان، حقوق بشر و … باشد.

Ethical Hacker: یک هکر اخلاقی است و توسط سازمان استخدام شده و مجاز به حمله های خود سازمان به منظورشناسایی آسیب پذیری سیستم های سازمان که یک مهاجم ممکن است استفاده کند باشد. تنها تفاوت بین “هک کردن” و “هک اخلاقی” مجوز آن است.

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز دهید
بازدید : 453 بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.