دانلودپروژه و مقاله مقدمه ای بر شبکه های بین خودرویی - ایران پروژه
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

شبکه های بین خودرویی

شبکه های بین خودرویی

 

حمل و نقل همواره به عنوان یکی از بزرگترین چالش های زندگی در کلان شهرها مطرح بوده و این مهم یکی از دغدغه های مستمر مدیریت شهری است. باوجود پیشرفت های چشمگیر در سامانه های حمل و نقل و استفاده از تجهیزات پیشرفته به منظور ناوبری، محاسبه ی مسیر و تخصیص پویای ترافیک، افراد هنوز مدت زمان زیادی را در ازدحامِ ترافیک به سر می برند.

با توجه به تخمینهای صورت گرفته، میزان هزینه ی ازدحام تا سال ۲۰۱۵ به ۱۳۳ میلیارد دلار و میزان مصرف سوخت به ۲٫۵ میلیارد گالن خواهد رسید. بنابراین یافتن راهکاری مناسب که با بهره گیری از آن بتوان از بروز ازدحام در محیط شهری اجتناب ورزید و به کاهش زمان سفر و کاهش مصرف سوخت رسید، از چالش های اساسی است.

با توجه به این چالش ها، سامانه های حمل و نقل هوشمند با هدف بهبود ایمنی، کاهش ازدحام، کاهش آلودگی، کاهش میزان مرگ و میر و بهبود رفاه کاربران ارائه شده اند. در این سامانه ها از انواع فناوریه ای ارتباطی، پردازشی، ذخیره سازی و الکتریکی بهره برده میشود تا اهداف این سامانه ها برآورده شود.

یکی از برجسته ترین فنّاوری های مورداستفاده در این سامانه ها که مورد توجه مراکز پژوهشی و صنعتی قرارگرفته است، شبکه های خودرویی است. چنین شبکه هایی امکان ارائه ی انواع سرویس های ایمنی، رفاهی و ترافیکی را برای کاربران فراهم میکنند. وجود سرویس های ایمنی کارا به کمک شبکه های خودرویی سبب بهبود ایمنی خودرو، کاهش تصادفات و کاهش میزان جراحت ها و مرگ ومیرهای ناشی از آنها خواهد شد.

همچنین ارائه سرویس های ترافیکی با کمک گرفتن از شبکه های خودرویی، سبب دریافت به موقع اطلاعات ترافیکی و آگاهی از توزیع خودروها در محیط خواهد شد. دریافت چنین اطلاعاتی کمک مینماید تا از بروز ازدحام در محیط شهری و هزینه های ناشی از آن اجتناب گردد. لازمه ی اجتناب از ازدحام، تهیه و جمع آوری اطلاعات ترافیکی بهروز از مناطق مختلف محیط شهری و قرار دادن این اطلاعات در اختیار رانندگان است تا با بهره گیری از این اطلاعات و اتخاذ تصمیم های صحیح بتوانند از بروز ازدحام در ناحیه های مختلف محیط شهری اجتناب ورزند.

دستگاه هایی که چنین اطلاعاتی را از محیط تهیه نموده و در اختیار رانندگان قرار میدهند، سامانه های اطلاعات ترافیکی نامیده می شوند. همچنین کاهش ازدحام ترافیک، سبب کاهش مصرف سوخت و آلودگی های ناشی از آن می گردد. علاوه بر آن افزایش منابع خودروها سبب شده است با ارائه سرویس های ایمنی و ترافیکی منابع خودروها به بهره وری مناسبی نرسند. ازاین رو سرویس های رفاهی و سرگرمی برای کاربران ارائه شده اند تا علاوه بر افزایش بهره وری منابع خودرویی، سبب بهبود رفاه کاربران نیز گردند.

به این پست امتیاز دهید.
مقدمه ای بر شبکه های بین خودرویی
۵ امتیاز از ۱ رای
بازدید : 579 بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.