دانلودپروژه و مقاله تصویرکاوی - ایران پروژه
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

در حوزه ی داده کاوی، تکنولوژی تصویر کاوی به عنوان یک زمینه پیشرفته برای یافتن اطلاعات مربوط به تصاویر در نظر گرفته می شود. تصویر کاوی، فرآیند استخراج دانش درباره ی تصاویر است. به عبارت بهتر پیشرفت ها در تکنولوژی های کامپیوتری و چندرسانه ای مجوز ساخت مخازن بزرگ برای ذخیره سازی تصویر با هزینه ی کم را ایجاد می کند که این کار منجر به افزایش و رشد سریع اندازه ی مجموعه تصاویر می شود. در نتیجه محتوای تصویر،هدف اصلی برای تحقیق داده کاوی می شود.  تصویرکاوی در زمینه استخراج دانش پنهان از تصاویر، ارتباط بین داده های تصاویر یا الگوهایی که به طور آشکار و شفاف در تصویر ذخیره نشده اند بحث می کند.

یکی از موانع اصلی بر سر راه پیشرفت تصویرکاوی عدم درک موضوعات و نتایج تحقیقاتی در خصوص تصویر کاوی است. و باید توجه شود که تصویرکاوی چیزی فراتر از توسعه ی داده کاوی در حوزه تصویر است. تصویرکاوی یک حوزه ی میان رشته ای است که روی پردازش تصویر، بازیابی تصویر، داده کاوی، یادگیری ماشین ، هوش مصنوعی و.. بنا شده است. روزانه حجم بسیار بالایی از تصاویر، مانند تصاویر ماهواره ای، تصاویر پزشکی و عکس های دیجیتال تولید می شود، اگر این تصاویر تحلیل شوند اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار ما قرار می دهند.

که متاسفانه اینکار برای انسان سخت یا حتی غیر ممکن است که دانش و الگوهای زمینه ای را در تصویر در زمان بررسی مجموعه ای بزرگی از تصاویر، پیدا کند. از مهمترین حوزه هایی که به تصویرکاوی ارتباط دارند می توان استخراج دانش از تصویر، بازیابی تصویر مبتنی بر محتوا، بازیابی تصاویر ویدئوی را نام برد. هدف اصلی تصویر کاوی بر طرف کردن اتلاف داده ها و استخراج اطلاعات معنادار برای نیازهای مورد انتظار انسان است.در مجموع می توان گفت که تصویرکاوی مسئله ای نوپا و در ابتدای راه است و از آنجا که بدون ساختاراست  بسیار دشوار است. بخشهای این گزارش بدین صورت سازماندهی شده است.در ابتدا به این می پردازیم که تصویرکاوی یکی از گونه های چند رسانه ای کاوی است، که خود نیز یکی از زیرشاخه های داده کاوی است. در ادامه مفاهیم، تعاریف و مسائل اولیه ی تصویر کاوی مورد بررسی قرار می گیرند.

سپس موضوعات استراتژی تصویرکاوی، بعلاوه دو چارچوب تصویر کاوی، که چارچوب های تصویر کاوی کاربردی محور و اطلاعاتی محور هستند را توضیح می دهیم. سپس تکنیک های اصلی استفاده شده درتصویرکاوی یعنی تشخیص شیء، شاخص گذاری و بازیابی تصویر، استخراج قانون انجمنی، دسته بندی وخوشه بندی تصویرو در نهایت شبکه ی عصبی بررسی می شوند. در بخش سوم به کارهای صورت گرفتهروی تصاویر توسط تکنیک های گفته شده در بخش قبل می پردازیم و در بخش نهایی نیز مطالب را جمع بندی می کنیم.

به این پست امتیاز دهید.
تصویرکاوی
۲ امتیاز از ۲ رای
بازدید : 483 بار دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاريخ : ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.